استخوان قورباغه سینمایی قورباغه فیلمنامه

استخوان: قورباغه سینمایی قورباغه فیلمنامه مهران رجبی نیوشا ضیغمی برنامه ریزی مهران غفوریان

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی کم کردن قیمت ارز و سکه، جلوی گرانی مسکن را می‌گیرد؟

روند نزولی قیمت ارز و سکه بسیاری از متقاضیان مسکن را امیدوار کرد تا شاهد کم کردن قیمت منزل و استیجاره باشند.

کم کردن قیمت ارز و سکه، جلوی گرانی مسکن را می‌گیرد؟

کم کردن قیمت ارز و سکه، جلوی گرانی مسکن را می گیرد؟

عبارات مهم : ایران

روند نزولی قیمت ارز و سکه بسیاری از متقاضیان مسکن را امیدوار کرد تا شاهد کم کردن قیمت منزل و استیجاره باشند.

به گزارش گروه تحریریه سایت جوان؛افزایش جهشی قیمت مسکن از اسفند ماه سال گذشته زمینه ساز نگرانی بسیاری از خریداران مسکن شده است است و از سویی نوسانات ارز و سکه در سه ماه گذشته قیمت مسکن را 50 درصد زیاد کردن داد.

ارائه سیاست های تازه ارزی بانک مرکزی در 2 روز گذشته زمینه ساز کم کردن 10 درصدی قیمت سکه و ارز شده است هست، همین عنوان موجب شده است که بسیاری از خریداران مسکن نیز چشم انتظار کم کردن قیمت مسکن باشند، البته در این بین بعضی از کارشناسان مسکن معتقدند؛ می توان با تثبیت قیمت های ارز به ثبات بازار مسکن امیداور بود، همچنین تعداد دیگری از کارشناسان معتقدند که بازار در حال رکود است و باید منتظر تصویر العمل سرمایه گذاران به این بازار باشیم البته تا به امروز بازار تصویر العمل منفی نشان نداده و باید تا ما آینده منتظر باشیم.

کم کردن قیمت ارز و سکه، جلوی گرانی مسکن را می‌گیرد؟

برخی از کارشناسان نیز اعلام کردند که نمی توان با قطعیت از رونق بازار املاک سخن گفت خرید و فروش ملک این روزها دچار نوسان شده است تا خریداران و فروشندگان در حالت ابهام قرار بگیرند.

تأثیر پذیری بازار مسکن از طلا و سکه بسیار زیاد است

روند نزولی قیمت ارز و سکه بسیاری از متقاضیان مسکن را امیدوار کرد تا شاهد کم کردن قیمت منزل و استیجاره باشند.

در همین راستا حسام عقبایی نایب مدیر اتحادیه مشاوران املاک پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفت وگویی، با بیان اینکه قیمت مسکن در اسفند سال 96 حدود 35 درصد زیاد کردن یافت، گفت: در اردیبهشت سال 97 قیمت مسکن شاهد رشد 20 درصدی شد و این روند صعودی همچنان ادامه یافت.

وی ادامه داد: بازار مسکن تحت تأثیر نوسانات ارز و سکه قرار گرفته و همین عنوان باعث متلاطم شدن عرضه و تقاضای مسکن شده است است.

عقبایی از زیاد کردن 50 درصدی قیمت مسکن در چند ماه گذشته خبر داد و گفت: قیمت طلا و ارز نسبت به سال گذشته 150 درصد زیاد کردن یافته و به نظر بسیاری از مردم زیاد کردن قیمت مسکن در مقایسه با طلا و ارز کمتر بوده ولی این نظر کاملا اشتباه است.

کم کردن قیمت ارز و سکه، جلوی گرانی مسکن را می‌گیرد؟

نایب مدیر اتحادیه مشاوران املاک پایتخت کشور عزیزمان ایران اظهار کرد: هم اکنون میانگین قیمت مسکن در پایتخت کشور عزیزمان ایران 7 میلیون تومان هست، به طوریکه قیمت یک آپارتمان 60 متری حدود 420 میلیون تومان می شود در نتیجه این رشد قیمتی در مقایسه با سایر بخش ها بسیار زیاد است.

وی با بیان اینکه مقاومت قیمتی بازار مسکن در مقایسه با سایر بازارها بسیار زیاد هست، گفت: تأثیرپذیری بازار مسکن نسبت به طلا و ارز بسیار زیاد است به طور قطع با به ثبات رسیدن بازار می توانیم شاهد کنترل قیمت ها در بخش ساخت وساز باشیم.

روند نزولی قیمت ارز و سکه بسیاری از متقاضیان مسکن را امیدوار کرد تا شاهد کم کردن قیمت منزل و استیجاره باشند.

عقبایی تصریح کرد: تا آخر تابستان روند قیمت ها ثابت خواهد ماند و عوض کردن محسوسی ایجاد نمی شود و ما امیدواریم که سیر صعودی در این بازار نداشته باشیم.

وی افزود: ثبات قیمت طلا و ارز نیاز به وقت دو ماهه دارد به طوریکه به مردم و مالکان ثابت شود که قیمت ها تغییری نخواهد کرد در این وقت می توانیم اعلام کنیم که قیمت مسکن شاید کمی کم کردن یابد.

کم کردن قیمت ارز و سکه، جلوی گرانی مسکن را می‌گیرد؟

بعید نیست بازار مسکن تصویر العمل نشان ندهد

در همین خصوص بیژن خطیبی کارشناس مسکن با اشاره به اینکه نمی توانیم هیچ نظری در مورد کم کردن قیمت مسکن همزمان با کم کردن قیمت سکه و ارز بدهیم، گفت: هم اکنون یک شوک قیمتی به بازار وارد شده است و امیدواریم که این شوک استمرار داشته باشد.

وی افزود: بعید نیست که قیمت های مسکن در این بازار تصویر العمل نشان ندهند.

مشاوران املاک نا امید نیستند

گزارش های میدانی نشان می دهد که مشاوران املاک ناامید از تأثیرپذیری بازار طلا و سکه بر بخش مسکن نیستند به طوریکه اعلام کردند که زیاد کردن 50 تا 60 درصدی قیمت مسکن با ارزان شدن دلار از 12 هزار تومان به 8 هزار تومان می توانیم شاهد قیمت مصالح ساختمانی باشیم. بعضی از مشاوران املاک گفته اند بازار مسکن مقاوم تر از بازار طلا و سکه است ولی اگر روند نزولی ادامه یابد بالاخره قیمت های مسکن می شکند.

کاهش قیمت مصالح ساختمانی بر بازار مسکن اثر دارد

در همین خصوص یکی از مشاوران املاک واقع در غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفت وگویی، اعلام کرد: بازار مسکن علاوه بر آنکه تابع دلار و ارز هست، تابع مصالح ساختمانی نیز واقع شده است است بنابراین با کم کردن قیمت مصالح ساختمانی قیمت مسکن کم کردن می یابد.

وی افزود: هم اکنون قیمت خرید و فروش یک واحد نوساز در محدوده فردوس غرب 11 میلیون تومان است و این در حالی است که سال گذشته حدود 7 میلیون تومان بوده بنابراین اگر قیمت تمام شده است ساخت ملک ارزان شود در نتیجه قیمت خرید و فروش کم کردن می یابد.

همچنین یکی دیگر از مشاوران املاک واقع در خیابان ولیعصر(عج) با اشاره به اینکه کم کردن قیمت دلار و ارز زمینه ساز هجوم سرمایه گذاری به سمت بازار مسکن می شود، گفت: بازار مسکن با قیمت تورم و دلار رابطه بسیار نزدیکی دارد به طوریکه نوسانات ارزی در این بازار موجب رشد 70 درصدی قیمت مسکن در این محدوده شده است است.

وی افزود: در دو ماه گذشته بسیاری از فروشنده ها هیچ انگیزه ای جهت فروش ملک خود نداشتند ولی در چند روز گذشته شاهد هستیم که خریداران نیز منتظر کم کردن قیمت زیاد مسکن هستند و به سمت خرید ملک نمی آیند.

مشاور املاک دیگری واقع در منطقه پایتخت کشور عزیزمان ایران پارس بازار مسکن را زنجیره اول و آخر اقتصاد دانست و گفت: تأثیرپذیری این بازار در مقایسه با سایر بازارها بسیار کمتر هست، به طوریکه خریداران منتظر کم کردن قیمت مسکن نباشند.

وی گفت: بازار اجاره مسکن در یک ماه گذشته شاهد رشد 20 درصدی قیمت اجاره ها بوده و مستأجران کشش دیگری جهت زیاد کردن قیمت ندارند.

مشاور املاک گفت: امیدواریم تا دو هفته آینده قیمت طلا و ارز همچنان روند نزولی داشته باشد و حباب ها بترکد در این وقت می توانیم در مورد بازار مسکن نیز اظهار نظر کنیم و امیدوار باشیم.

اجرای درست سیاست های ارزی و بانکی بازار مسکن را ثبات می بخشد/ بازار مسکن به آرامش می رسد

در همین راستا مجید کیان پور عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت وگویی، سیاست های ارزی و بانکی دولت در 2 روز گذشته زمینه ساز کم کردن قیمت دلار و سکه شده است در نتیجه اگر این روند قیمتی ادامه یابد به طور قطع قیمت مسکن کم کردن می یابد.

وی ادامه داد: آرامش در بازارهای موازی مانند طلا و ارز می تواند بازار لجام گسیخته مسکن را تعدیل و قیمت ها را به قیمت واقعی خود نزدیک کند.

عضو کمسیون عمران مجلس با بیان اینکه حباب قیمتی در یکی دوماه گذشته بر روی بازار مسکن بوده هست، گفت: با اجرای درست سیاست های ارزی و بانکی و تعادل در بازار ارز این حباب به طور کامل تخلیه می شود.

کیان پور تصریح کرد: همکاری دولت، مردم و مجلس در اقتصاد کشور بسیار تاثیر گذار و دوری از جو روانی می تواند آرامش را دوباره به بازار مسکن بازگرداند.

ثبات در ۴ مولفه مهم اقتصاد کشور

درهمین خصوص مصطفی قلی خسروی مدیر اتحادیه مشاوران املاک استان پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به اینکه قیمت مصالح ساختمانی به علت نوسات ارزی چندین برابر شده است هست، گفت: با کم کردن قیمت دلار از 10 هزار تومان به 8 هزار تومان اگرچه ممکن است در کوتاه مدت اثر گذار نباشد ولی به طور قطع با ایجاد ثبات بازار مسکن نیز آرام می شود.

وی ادامه داد: چهار مولفه از جمله بورس، طلا و حامل های انرژی بر بازار مسکن اثر گذار بوده، بنابراین با زیاد کردن قیمت این چهار مولفه قیمت مسکن به سرعت تأثیر می گیرد و دچار زیاد کردن قیمت می شود.

خسروی ثابت شدن قیمت طلا و ارز را در بازار مسکن مثبت خواند و گفت: ممکن است قیمت ها به سرعت کم کردن نیابد، ولی در طولانی مدت بی تأثیر نخواهد بود.

بر اساس این گزارش بسیاری از خریداران در این روزها منتظر یک اتفاق خوب در بازار مسکن هستند که در این خصوص مسئولان بخش مسکن به خاص وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی از بازار مسکن ناامید نشده و اعلام کرده اند که این بازار به زودی رنگ رونق به خود می گیرد.

رونق بازار مسکن در نیمه دوم سال

حامد مظاهریان، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه آینده نگری ما این است که در نیمه دوم سال با ثبات بازار ارز بازار مسکن رونق گیرد، گفت: زیاد کردن 50 تا 60درصدی قیمت مسکن در 5 سال متعادل و طبیعی هست. ولی بازارهایی مانند ارز زیاد کردن حبابی داشته اند. عالی ترین سرمایه گذاری در بازار سرمایه است آیا که شفافیت بیشتری دارد.

مظاهریان با اشاره به اینکه از نیمه دوم سال گذشته بخش مسکن وارد رونق نسبی شد، گفت: صنایع پایین دستی بخش مسکن می تواند نقش موثری در ایجاد اشتغال داشته باشد. در حال حاضر اقتصاد در شرایط چالشی واقع شده است است و هرگونه صحبت از تحریم آسیب زیادی به اقتصاد وارد می کند.

به گفته بسیاری از کارشناسان اتمام مسکن مهر و نوسازی بافت های فرسوده می تواند یک گام موثر در اصلاح اوضاع بازار مسکن باشد، ولی بی اعتمادی ساکنان بافت های فرسوده و پرداخت نکردن آورده متقاضیان مسکن مهر باعث شده است که این پروژه ها رها شوند.

ورود به بافت فرسوده زمینه ساز کم کردن قیمت مسکن می شود

در همین خصوص حسن محتشم عضو هیئت مدیره انبوه سازان مسکن استان پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به اینکه قیمت مسکن با حباب های دلار و ارز اوج یا پایین نمی رود، گفت: هم اکنون روند نزولی ارزش پول ملی موجب شده است که بسیاری از سازندگان مسکن با مسئله مواجه شوند به طوریکه قیمت تمام شده است یک ملک نسبت به سال گذشته چندین برابر شده است است.

وی افزود: اتمام پروژه مسکن مهر می تواند بار بزرگی را از روی بخش مسکن بردارد و با تکمیل خدمات روبنایی و زیربنایی واحدهای مسکن مهر بسیاری از مستأجران می توانند ساکن این واحدها شوند.

محتشم تأکید کرد: تزریق منابع مالی کافی و گرفتن تصمیم قاطع جهت این پروژه زمینه ساز تکمیل هر چه سریعتر واحدهای مسکن مهر می شود.

گفتنی هست، کم کردن چند هزار تومانی دلار و چندصد تومانی سکه و ارز خبر خوبی جهت اقتصاد پولی کشور است به طور قطع بازار مسکن و ساخت و ساز با ارائه بسته تازه مسکنی دولت طمع شیرین ارزانی و کم کردن قیمت را می چشد.

واژه های کلیدی: ایران | بازار | روز گذشته | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs