استخوان قورباغه سینمایی قورباغه فیلمنامه

استخوان: قورباغه سینمایی قورباغه فیلمنامه مهران رجبی نیوشا ضیغمی برنامه ریزی مهران غفوریان

گت بلاگز اخبار بین الملل عربستان حامی غیرمستقیم رادیکالیسم است / نیویورک تایمز

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا مقاله‌ای را از تام ویلسون انتشار داده است که وی در این مقاله به شدت عربستان سعودی را مورد انتقاد قرار داده و نوشته هست، این کشور از

عربستان حامی غیرمستقیم رادیکالیسم است / نیویورک تایمز

نیویورک تایمز: عربستان حامی غیرمستقیم رادیکالیسم است

عبارات مهم : آموزش

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا مقاله ای را از تام ویلسون انتشار داده است که وی در این مقاله به شدت عربستان سعودی را مورد انتقاد قرار داده و نوشته هست، این کشور از رادیکالیسم حمایت غیرمستقیم می کند.

به گزارش ایسنا، این نویسنده در مقاله خود در نیویورک تایمز همچنین از دولت های غربی خواسته است تا با حمایت های عربستان از رادیکالیسم برخورد کنند.

عربستان حامی غیرمستقیم رادیکالیسم است / نیویورک تایمز

ویلسون در این مقاله نوشته است: همچنان رویارویی میان قطر و عربستان جهت ما امری حیرت آور هست. عربستان قطر را به حمایت از تروریسم و رادیکالیسم متهم می کند ولی مساله حیرت آور این نیست که قطر کاملا بی گناه باشد. آیا که قطر از تعداد بسیار زیادی از تندروها حمایت کرده و آنها را در خود جای داده است و هیچ کس نمی تواند خلاف این مساله را ادعا کند ولی عنوان حیرت آورتر این است که عربستانی هایی که نسبت به حمایت مالی قطر از رادیکالیسم انتقاد دارند و خواهان مجازات آن هستند خودشان پول هنگفتی در حمایت از رادیکالیسم خرج کرده اند.

این نویسنده گفت: براق بگویم عربستان مستقیما از گروهک های تروریستی حمایت مالی نکرده هست، ولی با این وجود آنچه که رخ داده عبارت از این است که مجموعه ای از اعتقادات وهابیت عربستان منجر به تندروی ها شده است هست. این اعتقادات یک نظر غیر لیبرالیستی و متخاصم با غرب ایجاد کرده و ذهنیتی را ترویج داده که باعث می شود طرفدارانشان در معرض مواضع و خطابه های گروه های تندرو باشند. به همین علت زمانی که چند کشور اروپایی جهت گسترش سازش و برابری میان زن و مرد تلاش می کردند حمایت مالی بی وقفه ای به این کشورها جهت گسترش تعصب و جنبش به انزجار و کراهت از دیگران صورت می گرفت.

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا مقاله‌ای را از تام ویلسون انتشار داده است که وی در این مقاله به شدت عربستان سعودی را مورد انتقاد قرار داده و نوشته هست، این کشور از

وی افزود: با دادن بورسیه های تحصیلی و پاداش های بسیار، نسلی از شخصیت های افراطی از کشورهای غربی به عربستان سفر کردند تا در مورد ایدئولوژی وهابیت در نهادهایی چون دانشگاه اسلامی در مدینه منوره آموزش ببینند. از جمله فارغ التحصیلان آنها ابواسامه الذهبی بود که در مساجد انگلیس به صحبت می پرداخت و اندیشه «جنگ مقدس» را ترویج می داد.

همچنین عبدالله الفیصل که در دانشگاه «امام محمد بن سعود» در ریاض حضور یافته بود خواهان کشتار دسته جمعی «افراد غیرمومن» شد.

همچنین علمای دینی عربستانی جهت دادن همین خبر به غرب سفر کردند که از جمله آنها محمد العریفی بود که گفته است «مسلمانان بدون جهاد زندگی ندارند» و این همان مهم است که تعدادی از نیروهای داعش در انگلیس آن را در پیش گرفته اند.

عربستان حامی غیرمستقیم رادیکالیسم است / نیویورک تایمز

ویلسون در مقاله خود خاطرنشان کرده است: حدود ۵۰۰۰ کودک در انگلیس بر اساس شیوه های درسی رسمی سعودی آموزش می دیدند که این آموزش ها مشمول بر بریدن دست دزدان می شود و این کتاب ها به حدی رادیکالی بودند که در سال ۲۰۱۴ از آنها به عنوان کتاب های آموزشی داعش در مدارس استفاده شد.

واژه های کلیدی: آموزش | مقاله | آموزشی | انگلیس | نیویورک | عربستان | نیویورک | عربستانی | رادیکالیسم | عربستان سعودی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs